Yoga Terapi

Different-types-of-yoga-Vini-YOga

Yoga Terapi

Viniyoga dersleri

 

Yoga acı çekmeyle özdeşleşmeyi bırakmaktır.

Ayrıca, yoga bütünlük demek; nefes, beden ve zihin bütünlüğü. Yoga Terapi’de de önce bedeni parçalara ayırırız ve tek tek bunlar üzerinde çalışırız; sakrum, kalçalar, bacaklar, bel, omuz, sırt, boyun…

Temel fikir ayırmak ve tekrar bir araya getirmek.

 

Her yaş grubu Yoga Terapi yapabilir, yoga tecrübesine de gerek yoktur. Doktor hastalığı iyileştirmeye odaklanır, yoga insana yönelir. Yoga Terapi’de doğal iyileşme sürecini engelleyen tutum ve tepkileri  değiştirmeyi araştırırız.

Ders boyunca, nefesle birlikte poza girip çıkarak ve bazen pozda kalarak birçok kası sıkıp gevşetiyoruz, bu sayede zayıf kaslar güçlenip sinir- kas sisteminin yeniden eğitilmesi için temel oluşturulur. Bütün bunların hepsi yaşam kalitesinin iyileşmesine yardımcıdır.

Sanem, ViniYoga kurucusu Gary Kraftsow ile çalışmış olan Banu Çadırcı’nın Yoga Terapi Hocalık Eğitimi’ni tamamladı ve bu dersleri terapi amacıyla uyguluyor.

ABD Sağlık Bakanlığı’da bu yoga tarzını terapi amaçlı desteklemektedir.

 

Yoga Terapi bel fıtığı, boyun fıtığı, siyatik, kamburluk, skolyoz, dişleri sıkma gibi sorunların yanında, depresyon ve anksiyete gibi sorunlara da faydalıdır.

Belirli bir sorununuz olmasa da omurganın güçlenmesi ve esnekliği için derslere katılın.

 

Güçlü bir omurga, güçlü bir sinir sistemi, sağlıklı organlar ve sağlıklı bir bedeni de beraberinde getirir.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>